Yozgat Bozok Üniversitesi

MEDYA ÇALIŞMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

1964 yılında İzmit’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit ve Gölcük’te tamamladı. 1988’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında Marmara Üniversitesi SBE Sinema ve Televizyon ABD’da yükseklisans eğitimini tamamlayan Akarcan, Marmara Üniversitesi SBE Sinema ve Televizyon ABD Doktora programından 1996’da mezun oldu. Çalışma hayatına TRT İstanbul Radyosu ve TRT İstanbul Televizyonu’nda başladı. Özel televizyonlar, çeşitli medya kuruluşları ve kamu kurumlarında yapımcı, yönetmenlik ve yöneticilik yapan Dr. Öğr. Üyesi Müşfik Akarcan, Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve vakıf üniversitelerinde öğretim üyesi olarak akademik görevler yürütmüştür. 1995 yılında Altın Kelebek En İyi Televizyon Belgeseli dalında “Mavi Derinliğin Sırları” belgeseli, 1998 yılında Uluslararası Karadeniz Film Festivali En İyi Belgesel dalında “Işıklar Sönünce Parıldayan Uygarlıklar”  belgeseli ile ödül aldı. Şubat 2021 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi, İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde öğretim üyesi olarak göreve başlayan Akarcan, Haziran 2021 tarihi itibari ile Medya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak atanmıştır.

 

1978 yılında Artvin, Hopa'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Gazi Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 2000 yılı lisans mezunudur. Beykent Üniversitesi SBE, Uluslararası İlişkiler ABD'da “Türkiye’nin Kamu Diplomasisi; Bir Örnek Çalışma TRT” adlı tez çalışması ile 2011 yılında yükseklisans öğrenimini tamamladı. 2007 yılında TOBB Üniversitesi'nde "Profesyonel İşletme Yönetimi" eğitimi alan Hatice Başar muhabir, editör ve sorumlu yazı işleri müdürü görevlerini yürüttü. Aralık 2010'da İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü bünyesinde Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Uzmanı olarak atandı. Haziran 2021 tarihi itibariyle Medya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevine devam etmektedir. Gazi Üniversitesi SBE,  Gazetecilik ABD doktora programı tez dönemi öğrencisidir.

 

 

1984 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2006 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Radyo-TV Yayımcılığı Bölümü’nde Önlisans; 2010 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisansını; 2016 yılında Ankara Üniversitesi, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Bölümünde yükseklisans programını tamamladı.  İşveren Dergisi'nde sırasıyla editör ve yazı işleri müdürü olarak görev yaptı. Temmuz 2012 tarihinden itibaren Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’ne Tekniker olarak atanmıştır. Haziran 2021 tarihi itibariyle Medya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevine devam etmektedir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, İletişim Bilimleri bölümü tezli yükseklisans programı tez dönemi öğrencisidir.

 

 

1987 yılında Kütahya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kütahya’da tamamladı. 2007 yılında Trakya Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü ve 2010 yılında Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü’nde ön lisans eğitiminden sonra 2012 yılı itibariyle Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Temmuz 2013 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü'ne Grafik Teknikeri olarak atandı. Haziran 2021 tarihi itibariyle Medya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevine devam etmektedir.  Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümü dördüncü sınıf öğrencisidir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

 

1993 yılında Burdur’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çankırı, Afyon ve Isparta’da; lise öğrenimini 2010 yılında Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim bölümünde tamamladı. 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına 2015 yılında illüstratör olarak başladı. 2017-2020 yılları arasında Raillife Dergisi’nin illüstrasyon ve tasarımlarında yer aldı. Şubat 2021 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’ne Bilgisayar İşletmeni olarak atandı. Haziran 2021 tarihi itibariyle Medya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevine devam etmektedir.  Grafik-tasarımcı olarak görevine devam eden Özkoçak aynı zamanda çocuk kitabı çizeridir. Evlidir.

 

 

 

1990 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladı. 2010 yılında Çorum Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünden mezun oldu. Ağustos 2014 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne santral memuru olarak atandı. Mayıs 2015 tarihinden itibaren İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’nde Bilgisayar İşletmeni olarak görev yapan Yılmaz, Haziran 2021 tarihi itibariyle Medya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevine devam etmektedir. 2021 yılı itibari ile AÖF Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans mezunu oldu. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 

 

 

1979 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yozgat’ta tamamladı. 1997 yılında Birlik Medya Haber Merkezi ve Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak çalıştı. 1999 yılından itibaren RTV66 Televizyonu’nda haber müdürü olarak görevini sürdürdü. 2009 yılında Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’nde foto–muhabir olarak göreve başladı. Haziran 2021 tarihi itibariyle Medya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

1977 yılında Yozgat, Sorgun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Yozgat’ta tamamladı. AÖF Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı önlisans mezunudur. Çalışma hayatına 1995 yılında RTV 66 Televizyonu’nda sunucu olarak başladı. Yozgat RTV 66, Bayrak TV ve Radyo Birlik FM’de haber spikeri, program yapımcısı, sunucu ve haber müdürü olarak çalıştı. 2006-2008 yıllarında Yozgat İleri Gazetesi’nde muhabir ve köşe yazarlığı, 2008-2010 yıllarında Yozgat Haber Gazetesi ve Merhaba Yozgat WEB TV ve gazetesinde muhabirlik yaptı. 2010 yılında Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nda müdür sekreteri olarak göreve başladı. Haziran 2014 yılından itibaren de İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü’nde sunucu olarak görev yapan Doğru, Haziran 2021 tarihi itibariyle Medya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevine devam etmektedir. Bekar ve bir çocuk annesidir.